2006 yılından itibaren Ankara Batıkent’te hizmet veren Elizi Kreş, Gündüz Bakım Evi ve Bebek Bakım Evi 100 çocuk kapasitesiyle, Ankara Batıkent’te çalışanların ve Batıkent dışından olan ailelerin taleplerini karşılamaya çalışmaktadır.


Türkiye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmalarını sürdüren anaokulu, uygulamalarında anabilim dalı öğretim elemanlarının engin bilgi birikiminden ve araştırma verilerinden yararlanmaktadır. Ayrıca anaokulumuzda pek çok projeler yürütülmekte ve bu sayede çocuklarımızın zengin öğrenme deneyimlerinde bulunabilmeleri için fırsatlar sunulmaktadır.

* Okulumuz üç katlı olup geniş bahçesi bulunmaktadır.

* Binamız depreme dayanıklı olup , bağımsız alt katı tümüyle 0 – 3 yaş çocuklarına ayrılmıştır.İkinci katımız 4 – 5 – 6 yaş grupları için düzenlenmiştir.

* Elizi Kreş, Gündüz Bakım evi ve Bebek Bakım Evi resmi tatiller ve Cumartesi- Pazar günleri dışında, tüm yıl boyu 07:30-19:00 saatleri arasındahizmet vermektedir.

* Okulumuzda Tam Gün; Yemekli/Yemeksiz Yarım Gün ve Oyun Grubu(0-3 Yaş) Program seçenekleri mevcuttur.

* EĞİTİM PROGRAMI’mız Eylül-Mayıs ayları arasında; YAZ OKULU PROGRAMI’mız Haziran-Ağustos ayları arasında uygulanmaktadır. Aylık hazırlanan eğitim programlarımız her ayın başında velilerimize gönderilmektedir.

* Elizi Kreş, Gündüz Bakım evi ve Bebek Bakım Evi’nde Yemek: Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı günlük hazırlanıp, servis edilmektedir. Diyetisyene danışılarak hazırlanan aylık yemek listelerimiz her ay başında velilerimize gönderilmektedir.

GELİŞİMSEL OLARAK TUTARLI BİR EĞİTİMİ DESTEKLERİZ

‘Etkin Öğrenme’ yaparak öğrenmedir.

Çocuklar;

Doğal   malzemelerle deneyim kazanırlar;

Farklı kullanım alanlarını ve gizli yeteneklerini   keşfederler

Yaratıcılıklarını geliştirerek;

Deneyimleri hakkında kendi aralarında konuşurlar.

Onlara sunulan ortamlarda tüm beden ve duyularını kullanmaya teşvik edilirler. İnsanlarla, çevreleriyle, toplumla ve materyallerle direkt bağlantı kurarlar. Özgürce ve özgüven dolu hareket ederler Üreterek ortama etkin bir şekilde katılırlar.

EĞİTİM FELSEFEMİZ

Bir Okul Öncesi eğitim kurumu olarak Elizi Kreş ve Gündüz Bakımevi “Çocuk merkezli” bir eğitim anlayışına sahiptir. Bu nedenle her ay hazırlanan konu ve kavram listelerimiz ve günlük eğitim planımız, bu eğitim anlayışı doğrultusunda hazırlanarak uygulanır.

EĞİTİM METODUMUZ

Günümüzde yaratıcı, sorgulayan, kendine güvenen, karşılaştığı problemleri çözebilen, sosyal çocuklar yetiştirmedeki en geçerli yöntem “Etkin Öğrenme Yöntemi”dir. Etkin Öğrenme yönteminde çocuklar, öğrenmede aktif, seçici, karar verici öğretmenler ise teşvik edici öğrenmeyi kolaylaştırıcı konumdadır.

Beslenme, temizlik, toplanma, kullanılan eşyalara değer verme gibi temel öz bakım becerilerini geliştiriyorlar. Anaokulu Ekibimizin olumlu yaklaşımları ile desteklenen çocuklarımız kendilerini özgürce, özgüven ifade ederken, problem çözme yeteneklerini kullanmaları için teşvik edilirler ve saygı, sevgi, sorumluluk gibi değerler doğrultusunda öz disiplinlerini geliştirme fırsatı bulurlar. Etkin öğrenme prensibine dayalı olan Elizi Müfredatı yaş gelişim özelliklerini ve kişisel yeteneklerini göz önünde bulundurarak çocuklarımızın kendi potansiyellerini en iyi şekilde ortaya çıkarmalarını, yaşayarak öğrenmelerini, deneyimleyerek gelişmelerini ve keşfederken eğlenmelerini sağlamaktadır.