Elizi Kreş, Gündüz Bakımevi ve Bebek bakımevi çocukların eğitim ve gelişimleri kadar ailelerin de ihtiyaç ve isteklerine önem vermektedir. Çocuklarla yaşıyor oldukları deneyimler, günlük pratik çözümler, bu süreçte önlerine çıkan engeller ve sorunlar karşısında paylaşım ve destek ihtiyacı duyan ebeveynlere bu konuda yardımcı olunmakta, rehberlik servisi sunulmaktadır.

Çocuklar dünyaya geldiği dakikadan itibaren öğrenmeye başlarlar. Çocuğunuz büyüdükçe yaşadıkları doğrultusunda çevresine ve topluma uyum sağlayabilmek, ihtiyaçlarını karşılayabilmek için davranışlarını değiştirmeye başlarlar. Öğrenme; yaşantı ve deneyimler sonucu oluşan davranışlardaki kalıcı değişiklik olarak tanımlanabilir. Yaşamının ilk yıllarında beynin en hızlı geliştiği, gelişimin ve öğrenmenin hızlı olduğu devirdir.

Ancak öğrenme, elbette gelişim ve olgunlaşmadan bağımsız düşünülemez. Çocuklar gelişim ve olgunlaşmalarına bağlı olarak öncesinde yapamadığı şeyleri yapmaya başlarlar. Önce basit olanı yapar, büyümeye başladıkça ve geliştikçe daha zor ve karmaşık olan becerileri öğrenirler.